Strefa wiedzy

Własne zdanie mamy tylko wtedy, kiedy poznajemy temat z różnych perspektyw naukowych jednocześnie potrafiąc wysunąć własne wnioski. 
Nie staraj się być modny, nie kieruj się chwilowymi trendami -  bądź racjonalny.

Wartościowe a niedoceniane


Co warto wiedzieć o kaszy jaglanej

Często lubimy sięgać po nowe nieznane produkty z różnych regionów świata. Zachwycamy się ich smakiem, kolorem, zapachem. Doszukujemy się zbawiennych właściwości, dla których warto po nie sięgać. Zapominając o tym, że mamy wokół siebie wiele równie wartościowych, smakowitych
 i cennych produktów lokalnych.

Suplementacja


Co warto wiedzieć o suplementacji

Suplementacja jest bardzo powszechną formą dostarczania do organizmu kierunkowych substancji odżywczych.  Współczesny masowy rynek suplementów diety jest dziś dostosowany do każdej jednostki społecznej.                                                               

Wskaźniki glikemiczne


Czym są wskaźniki glikemiczne. 


Zarówno ilość jak i rodzaj spożywanych przez nas produktów ma znaczeniu w ilości pracy jaką nasz organizm musi wykonać, aby zmetabolizować spożyte potrawy. Mając do dyspozycji wiedzę na temat rodzaju węglowodanów i ich wpływu na nasz organizm możemy świadomiej dokonywać wyborów spożywanych potraw i produktów.

Odchudzanie - prawdy i mity


Organizm człowieka to układ wielu złożonych systemów - wszystkie pełnią ważne role i muszą ze sobą współdziałać. 
Żaden system nie istnieje samodzielnie.


" Organizm człowieka to układ złożonych systemów, wszystkie pełnią najważniejsze role i muszą ze sobą współdziałać, żaden system nie istnieje samodzielnie."

Żelazną zasadą jest konsekwencja


Jeżeli założymy sobie  cel, powinniśmy do niego dążyć.
To od nas zależy jaką drogę wybierzemy - tą łatwiejszą, trudniejszą, prostą lub krętą. Ale w każdej z nich motywacja zdecydowanie musi być podstawowym paliwem.

Zdrowie na łyżeczce


Co warto wiedzieć o przyprawach

Przyprawy charakteryzują się wieloma cennymi właściwościami dla organizmu i chociaż używamy ich w stosunkowo niewielkiej ilości to kluczem jest to, że używamy ich codziennie. Poprzez codzienne stosowanie jesteśmy w stanie przyjąć odpowiednią ilość substancji, tak, aby mogła spełnić w naszym organizmie określoną rolę.